ALÜMİNYUM MENFEZ - ECOVENT (1) AD
ALÜMİNYUM MENFEZ - ECOVENT (1) AD

Alüminyum Menfez - Ecovent (1) Ad (TA46.11.25.45)

Fiyat : ₺120,27(KDV Dahil)
₺21,45 'den başlayan taksitlerle

Toptan Alımlarınız İçin WhatsApp 'tan İletişime Geçebilirsiniz. 

:

Menfez Temizliği Nasıl Yapılır?

Aspiratör, klima ve kombi temizlikleri sıklıkla yapılırken menfez temizliği çoğunlukla göz ardı edilmektedir. Fakat havalandırma temizliği genellikle unutulan ya da en iyi ihtimalle aksatılır. Diğer havalandırmalar gibi menfezlerin de bez ve su yardımı ile sık sık temizlenmesi, menfezlerin havalandırmasını daha temiz ve garantili bir hale getirecektir.

Ayrıca bez ve su ile yapılan menfez temizliği ile hem ısıtma hem de soğutma cihazlarının verimli çalışması da sağlanır. Bu sebeple havalandırma menfez temizliğinin belli bir planlama ile aksatılmadan düzenli olarak yapılması gerekir. Çünkü havalandırma menfez temizliğinin düzenli bir şekilde yapılmaması; küf ya da mantar oluşumuna sebep olabilir.

Ayrıca eve hava girişi ve çıkışının havalandırma menfezleri tarafından sağlanıyor olması, menfez temizliğinin yapılmaması durumunda kirli havanın içeride kalmasına neden olabilir. Özellikle hava dolaşımını engelleyen malzemeden üretilmiş kapı ve pencerelere sahipseniz, havalandırma menfezlerinin düzenli temizliği daha fazla önem taşımaktadır. Çünkü bu tip malzemelerden üretilmiş kapı ve pencereler içerideki havayı korumakta iyidirler ancak evin havalandırılması konusunda da problemlere sebep olmaktadırlar.